ePUAP

Biała Sobota podczas Dni Pieńska

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 maja 2017

W sobotę, 3 czerwca, w godz. 10.00 – 15.00 otwarta będzie Poradnia Ginekologiczno-Położnicza przy ul. Dąbrowskiego 64.

Wielospecjalistyczny Szpital – SPZOZ w Zgorzelcu włącza się w ten sposób w tegoroczne obchody Dni Pieńska. 

Podczas Białej Soboty pacjentki będą mogły skorzystać z tzw. Szybkiej Cytologii u Położnej.

Badanie wykonywane będzie w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Z BEZPŁATNEGO badania skorzystać mogą pacjentki zamieszkałe na obszarze subregionu jeleniogórskiego, tj. w powiatach: bolesławieckim, jaworskim, jeleniogórskim, kamiennogórskim, lubańskim, lwóweckim, zgorzeleckim, oraz złotoryjskim.

Osoby spoza Pieńska mogą skorzystać z refundacji kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania na badanie i z powrotem oraz z refundacji kosztów wynajęcia opieki do osoby zależnej na czas badania.

Badanie cytologiczne jest najprostszym, najszybszym i zupełnie nieinwazyjnym sposobem zapobiegania rozwojowi raka szyjki macicy. Niestety - nowotwory szyjki macicy wciąż wykrywane są w Polsce w stadiach wysoko zaawansowanych, gorzej rokujących. Odsetek tzw. 5-letnich przeżyć w Polsce zaliczany jest do najniższych w skali Europy. Powiat zgorzelecki wpisuje się w tę mapę z dramatycznymi statystykami – zachorowalność i umieralność jest u nas sześciokrotnie wyższa niż średnia dla województwa dolnośląskiego.

WS SPZOZ w Zgorzelcu zaprasza wszystkie aktywne zawodowo panie w wieku 25-59 lat do udziału w cytologicznych badaniach przesiewowych. W przypadku wskazań medycznych obejmujemy pacjentki także diagnostyką pogłębioną. Wystarczy zadzwonić i umówić się z położną – tel. 571 334 644.

Dodatkowe informacje o programach profilaktycznych realizowanych przez WS-SPZOZ w Zgorzelcu – tel. 571 334 794.

Strona poświęcona profilaktyce i wczesnemu wykrywaniu raka - Wielospecjalistyczny Szpital-SPZOZ w Zgorzelcu

Pliki do pobrania