SPIS Powszechny 2021

Badania mammograficzne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 lutego 2021

baner reklamowy

Badania mammograficzne dla mieszkanek miasta i gminy Pieńsk w 2021 roku w dniu:

19 marca 2021 – piątek (8-17)

na terenie dawnej Huty Szkła LUCYNA, ul. Dąbrowskiego 44.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, która pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. W naszych mammobusach przeciętnie jeden/dwa razy dziennie wykrywamy raka piersi.

MEDICA Sp. z o.o. Sp. K. realizuje świadczenia zdrowotne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi.

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia (w roku 2021 roczniki od 1952 do 1971), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii.

Kobietom spoza grupy refundowanej oferujemy badania odpłatnie w kwocie 80zł. Dysponujemy mammobusem wyposażonym w nowoczesny certyfikowany aparat mammograficzny podlegający bieżącym testom i kontrolą jakości oraz  wykwalifikowanym personelem z wieloletnim doświadczeniem. 

Badania są przeprowadzane z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego zarówno ze strony personelu jaki i pacjentek(obowiązkowa maseczka).